تجلیل از روز جهانی فارمسیست در پوهنتون رابعه بلخی

  • بازدید:1
  • تاریخ ثبت:9/28/2023


محفل روز جهانی فارمسیست با حضور کادر علمی و محصلین پوهنحی فارمسی پوهنتون رابعه بلخی برگزار شد. در این مراسم، مسئولان از تلاش‌های تازه در راستای افزایش کیفیت علمی بخش فارمسی نیز خبردادند.

امروز (پنجشنبه ـ ۶میزان۱۴۰۲) از روز جهانی فارمسیست با حضور استادان و محصلین پوهنحی فارمسی در تالار پوهنتون رابعه بلخی برگزار شد.

استاد جعفر فهیم معاون علمی پوهنتون در سخنانی، ضمن بیان چرایی تجلیل از روز جهانی فارمسیست در مورد نقش و جایگاه فارمسیست در سکتور صحت و مسئولیت‌های فارمسیست‌ها صحبت نموده، مهم‌ترین نقش فارمسیست‌ها را تولید دارو و فراهم‌آوری زمینه معالجه امراض بیان نمود.

وی افزود: «تربیت فارمسیست‌های متخصص نیاز جدی در افغانستان است که بتواند خلای موجود در سکتور صحی را رفع نموده، به رشد اقتصاد کشور کمک نماید»

استاد فهیم، به محصلین رشته فارمسی توصیه نمود تا به دنبال کسب تخصص باشند و تحصیلات شان را تا مقاطع دکتری و بالاتر از آن ادامه دهند.

وی بیان داشت که به تازگی پوهنتون با فابریکه تولید دوا تفاهمنامه همکاری امضا کرده که براساس آن محصلین فارمسی می‌توانند در فابریکه فعالیت‌های عملی خود را انجام دهند. وی افزود که دستگاه جدیدی در لابراتوار پوهنحی فعال شده که تسهیلات بهتری را در جهت فعالیت های عملی محصلین فراهم کرده است.

همچنین، استاد #محمدناصر_موحدی استاد پوهنحی فارمسی پوهنتون رابعه بلخی نیز به ویژگی‌های یک فارمسیست موفق پرداخته صداقت، تحرک، انگیزه، آگاهی، تخصص‌گرایی، ذکاوت صبر و حوصله‌مندی را از ویژگی‌های یک فارمسیست موفق خواند و در ضمن از محصلین خواست که در راستای کسب تخصص لازم تلاش نماید.

در اخیر، استاد #عبدالرحمن_قائمی آمر دعوت و ارشاد پوهنتون رابعه بلخی ضمن صحبت‌هایی در خصوص مسئولیت‌پذیری و پاک‌دستی فارمسیست‌ها، در خصوص میلاد پیامبر اکرم (ص) صحبت نمود.


Lights

سمینار علمی (بررسی اثرات شوک‌های اقتصادی بر نرخ بیکاری در افغانستان) برگزار شد

پوهنځی اقتصاد پوهنتون رابعه بلخی سمینار علمی را تحت عنوان (بررسی اثرات شوک‌های اقتصادی بر نرخ بیکاری در افغانستان) برگزار نمود. این سمینار که در سالن کتابخانه پوهنتون برگزار گردیده بود، استاد مهدی حسنی در مورد شوک‌های اقتصاد و انواع آن صحبت نموده، گفت که شوک‌های اقتصادی به گونه‌ای منفی در جهان و منطقه اتفاق افتاده‌اند، نرخ بیکاری را در کشور افزایش داده است.

Lights

به مناسبت روز جهانی محصل؛ محصلین برتر  پوهنتون رابعه بلخی تقدیر شدند

محفل گرامی‌داشت از روز جهانی محصل و تقدیر از محصلین برتر در پوهنتون رابعه بلخی امروز (چهارشنبه - ۲۴ عقرب ۱۴۰۲) برگزار شد.

Lights

دیدار محصلین پوهنحی فارمسی پوهنتون رابعه بلخی از فابریکه تولید ادویه فارما هیلت

این محصلین امروز (یک‌شنبه - ۷ عقرب ۱۴۰۲) تحت سرپرستی استاد عبدالوهاب عظیمی با حضور در فابریکه تولید ادویه فارما هیلت از بخش‌های مختلف این فابریکه دیدار کرده و از نزدیک با پروسه تولید دوا آشنایی حاصل کردند.

Lights

تجلیل از روز جهانی فارمسیست در پوهنتون رابعه بلخی

محفل روز جهانی فارمسیست با حضور کادر علمی و محصلین پوهنحی فارمسی پوهنتون رابعه بلخی برگزار شد. در این مراسم، مسئولان از تلاش‌های تازه در راستای افزایش کیفیت علمی بخش فارمسی نیز خبردادند.

به اشتراک گذاری