پاسخ به نگرانی های محصلان

  • بازدید:979
  • تاریخ ثبت:1399-01-14


قابل توجه محصلین عزیز!

امیدواریم همه ای شما با خانواده های محترم تان دارای صحت و عافیت کامل بوده باشید.

نگرانی ها و سوالات شما راجع به برگزاری درس آنلاین به سمع مسئولین دانشگاه رسانیده شد. به ارتباط نگرانی های شما و چگونگی برگزاری درسها به شکل انلاین، نکات زیر با شما شریک ساخته می شود. امید واریم این موضوعات را مطالعه نموده با همصنفی های تان نیز شریک بسازید.

  1. وزارت تحصیلات عالی بالای یک طرحی کار می کند که همه ای پوهنتون ها بتوانند از ان استفاده نمایند. اگر این طرح به زودی نهایی و توافق پوهنتون های خصوصی در رابطه با ان حاصل نگردد، ما ارائه دروس به شکل انلاین را با استفاده از سیستم دیتابس پوهنتون رابعه بلخی اغاز می نماییم.
  2. منظور از آموزش انلاین که فعلا بالای ان کار جریان دارد این نیست که همه ای محصلان در عین زمان، انلاین باشند و به شکل کاملا تصویری درس را دنبال نمایند. در این روش علاوه بر اموزش آنلاین، روش های اموزش از راه دور، اموزش الکترونیک و در مجموع یک روش ترکیبی برای شرایط های خاص طرح خواهد شد . در این روش فایل های PDF، فایل صوتی و تصویری در اختیار محصلان قرارداده خواهد شد و محصلان مطابق زمان بندی خود شان فایل ها را در یافت نموده مطالعه می کنند.
  3. برای تامین اربتاط  مستقیم محصلان با استادان، یک زمان بندی مشخص در نظر گرفته خواهد شد تا به شکل روزانه مشکل محصلان حل گردد.                 
  4. انعده از محصلان که علاقه ندارد، در این روش اموزشی اشتراک نمایند، اختیار با خود شان است. اما  احتمال قوی وجود دارد که از سایر محصلان یک سمستر عقب بماند.
  5. سیستم انلاین یا اموزش از راه دور، فعلا فقط برای زمان قرنطینه در نظر گرفته شده است، پس از رفع مشکل ویروس کرونا ، دوباره اموزش حضوری و اشتراک در کلاس درس از سر گرفته خواهد شد.
  6. برایی آنعده کسانیکه از عدم دسترسی شان به انترنیت شکایت داشتند، باید یاد اور شد که احتمالا در قدم نخست دولت تدابیر لازم برای فراهم سازی انترنیت با کفییت را خواهد گرفت. در قدم دوم ضرور نیست شما همیشه انلاین باشید. شما می توانید برای یک ساعت در شبانه روز انترنیت تهییه نموده، فایل های درسی را که از طریق وبسایت، سافتویرهای مخصوص، یا گروپ های واتساپ در اختیار تان گذاشته می شود، دانلود نموده مطاله کنید. در روز بعدی عین همین کار را برای مضمون بعدی انجام بدهید.
  7. زمان فعلی، زمان همکاری و کمک با همدیگر است؛ از همه ای محصلان خواهش مندیم تا در قسمت اطلاع رسانی با هم صنفی های شان، و در صورت شروع درسها به شکل آنلاین، در قسمت ارسال مواد درسی به یکدیگر از هیچ گونه تلاش دریغ نورزند.

موفق و سربلند باشید!

14 حمل 1399


Lights

اطلاعیه به ارتباط فیس محصلان

قابل توجه محصلین عزیز! انعده محصلان که در سمستر جاری(سمستر بهاری سال1400) توان پرداخت فیس شان را ندارند، می تواند در امتحان پایان سمستر شرکت نمایند. فیس باقی مانده شان را در سمستر های بعدی پرداخت نمایند.

Lights

فراخوان مقاله نویسی

فراخوان مقاله نویسی با موضوع صلح در افغانستان

Lights

اعلان کاریابی مدیر روابط با وزارت تحصیلات عالی

پوهنتون رابعه بلخی یک تن کارمند را در روابط با وزارت تحصیلات عالی استخدام می نماید

Lights

اعلام نتایج کانکور سال 1400 بهار (متفرقه)

اعلام نتایج کانکور سال 1400 بهار (متفرقه)

به اشتراک گذاری